ŚWIĘTO OGRODÓW na ŁOSIÓWCE (ul. Tyniecka 39)

XIV. FESTIWAL ŚWIĘTO OGRODÓW
W niedzielę, 2 czerwca, w godz. 13.00 -14.00, miało miejsce rozpoczęcie Festiwalu w naszym salezjańskim Ogrodzie Biblijnym „Ogrodzie Boga”
(przed kościołem pw. MB Wspomożenia Wiernych, ul. Tyniecka 39). Ogród biblijny na Łosiówce otwarty jest cały rok, z tym że warto go zwiedzać w sezonie wiosna-jesień, kiedy rośliny biblijne są wystawione na zewnątrz.
Sam Festiwal trwa przez cały miesiąc i wstęp na niego wolny; zob.: www.swietoogrodow.pl

O FESTIWALU
Święto Ogrodów to festiwal, który od ponad dekady stara się byśmy pamiętali o ogrodach.
Ogrody inspirowały malarzy, poetów, filozofów i architektów wielu epok – poczynając od biblijnego rajskiego ogrodu aż po krakowskie Planty. Przestrzeń ta pełniła również ważną rolę społeczną i do dziś sprawia, że żyje nam się po prostu przyjemniej.
Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej “Malwa” i Stowarzyszenie “Ogrody Sztuki” corocznie zapraszają domy kultury, muzea, uczelnie wyższe, klasztory, stowarzyszenia, ogrodników i wszystkich pasjonatów do przygotowania wydarzeń związanych z ogrodami. Imprezy festiwalowe odbywają się zarówno w Krakowie jak i w innych miejscowościach Małopolski.
Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni oraz skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto Ogrodów to koncerty, wystawy, prelekcje, ale przede wszystkim spotkania w dobrej atmosferze i bliskości natury. Festiwal jest również, często jedyną w roku, okazją by poznać niedostępne na co dzień ogrody klasztorne, królewskie czy prywatne.
Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowanie w ramach Święta jest bezpłatny.

Więcej w tej kategorii:
wycieczka