OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

1. Jutro, w poniedziałek, po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne grup modlitewnych naszej parafii.
2. W najbliższą środę, 29 maja, godz. 18.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię do Kołobrzegu.
3. Kończy się miesiąc maj. Ostatnie nabożeństwo majowe będzie w najbliższy piątek, 31 maja. Trwa ciągle fatimska „Misja serca”. Dzieci, które pilnie na nie uczęszczały otrzymają dukaty, za które będą mogły korzystać z piknikowych atrakcji. Piknik ten odbędzie się 15 czerwca, w sobotę po południu. Natomiast piknik parafialny jest przewidziany po wakacjach, pod koniec września.
4. Również w piątek na mszy św. o godz. 18.00 uczcimy św. Jana Bosko, jak w każdy ostatni dzień miesiąca modląc się za wszystkich współpracowników i dobrodziejów budowy kościoła i dzieła salezjańskiego w naszej parafii. Podczas mszy św. zostanie przyjętych 18. nowych członków do Stowarzyszenia Salezjanów i Salezjanek Współpracowników z naszej parafii. Na tę uroczystość przybędą odpowiedzialni za Rodzinę Salezjańską z naszej inspektorii krakowskiej salezjanów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i tych, którym bliskie jest dzieło św. Jana Bosko.
5. W sobotę, 1 czerwca, Dzień Dziecka i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające – ostatnie z cyklu pięciu pierwszych sobót miesiąca – będzie na mszy św. o godz. 7.00, zarówno w kościele parafialnym, jak i w kaplicy w Kostrzu. A o godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo czerwcowe w kościele parafialnym. I tak będzie przez cały miesiąc czerwiec.
6. Po mszy św. harcerze będą zbierać do puszek ofiary na rzecz wsparcia Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, w ramach akcji „Pola Nadziei”. Harcerzom i wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
7. Duszpasterstwo salezjańskie z Łosiówki, ul. Tyniecka 39, zapraszam na Festiwal Ogrodów oraz na „Pogodynkę”, nową sztukę Teatrum Terraris w reżyserii M. Kobierskiego. Szczegóły w tygodniku „Wzgórze serc” (na stronie: w zaproszeniach)
8. A teraz prosimy siostrę jadwiżankę o prezentację nowego błogosławionego: Michała Giedroycia, który jest patronem ich zgromadzenia, a którego beatyfikacja odbędzie się w sobotę, 8 czerwca w Bazylice Mariackiej w Krakowie.