OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

1. Dziś przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych z okazji 24 dnia miesiąca. Ponieważ jest to niedziela Wielkiego Postu, o godz. 17-tej odprawiane są Gorzkie Żale. W czasie Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie przedstawimy Jezusowi przez Maryję wszystkie prośby i podziękowania składane do szklanej kuli na półce z czasopismami. Po Gorzkich Żalach, Msza św. w intencji tychże próśb i podziękowań.
2. Jutro, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dlatego, jak co roku, zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji, które polega na codziennej modlitwie za jakieś jeszcze nienarodzone dziecko, przez 9 kolejnych miesięcy. Deklaracje, wraz z tekstami są dostępne na półce z gazetami. Osoby, które się zdeklarują złożą swe przyrzeczenia jutro, podczas mszy św. wieczornej w Pychowicach i w Kostrzu.
3. Wykorzystajmy dobrze czas Wielkiego Postu uczestnicząc w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki, i w Gorzkich Żali w niedziele. Przygotujmy się także do rekolekcji, które od 7 kwietnia będzie głosił w naszej parafii znany kaznodzieja i egzorcysta ks. Roman Chyliński.
3. Za niecałe 2 tygodnie, w piątek 5 kwietnia, po mszy św. wieczornej, wyruszy z naszej parafii dziesiąta jubileuszowa, ekstremalna „Nocna Droga Krzyżowa” do Sanktuarium MB Kalwaryjskiej. Będzie to zwłaszcza droga ekspiacyjna za grzechy wobec dzieci i młodzieży. Do udziału w niej zapraszamy całe rodziny, w tym od tego roku jest propozycja dla ojca z dzieckiem. Można wybrać „Wariant złoty” czyli pielgrzymkę do Kalwarii (ok. 40 km) i dojść tam nad ranem. Wariant srebrny, zwłaszcza dla ojców z synem lub córką, przewiduję trasę 14 km do Tyńca i z powrotem. Zapisy i informacje u pana Pawła Rząsy: tel. 609 570 970.
4. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o ochronie życia ludzkiego od poczęcia, które popiera ponad połowa Polaków, ale media o tym milczą. W Gościu – rachunek sumienia, który pomoże nam dobrze przygotować się do spowiedzi. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” – szczegóły Nocnej Drogi Krzyżowej oraz czwarty odcinek „Gallowie w Pychowicach”.
5. Są do nabycia baranki wielkanocne, w cenie 6 zł, jako pomoc dla ubogich rodzin.
6. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34, serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty”, w sobotę 30 marca br., w godz. 11.00-16.00. W programie spotkania z dyrekcją i nauczycielami, prezentacja liceum i pokazy w pracowniach przedmiotowych.