“GOŚCIE MIESIĄCA” W ORATORIUM MŁODZIEŻOWYM – MATKA GENERAŁ i TRENER KUBICY

„Gość miesiąca” maja i czerwca :
s. Marzena Władowska, Matka Generalna Sióstr Jadwiżanek

24 maja, podczas kolejnego piątkowego spotkania naszego Oratorium młodzieżowego RAM, mieliśmy przyjemność gościć s. Marzenę Władowską. Należy ona, wraz z towarzyszącą nam na spotkaniach s. Anną Kotyrą, do zgromadzenia sióstr jadwiżanek, pełniąc tam funkcję Przełożonej Generalnej.
Podczas niezwykle poruszającego i inspirującego spotkania, siostra Marzena opowiedziała nam o swojej drodze do odnalezienia powołania, która wzięła swój początek zupełnie poza życiem Kościoła. Droga ta, pełna zawirowań, niezwykłych splotów zdarzeń oraz osób spotkanych we właściwym miejscu i czasie, doprowadziła ją ostatecznie do życia w zgodzie ze sobą i z Panem Bogiem. Zainteresowanych historią siostry zachęcamy do zapoznania się z jej świadectwem zatytułowanym: „Świadectwo: Okazało się, że właśnie za tym tęskniłam…”, które można znaleźć na stronie internetowej sióstr jadwiżanek.
Opowieść siostry skłoniła nas do zastanowienia się nad tym, co jest naszym przyzwyczajeniem, a co stanowi realną potrzebę naszego serca oraz czy nasza rozmowa z Jezusem to niekończąca się lista życzeń i oczekiwań, czy też wsłuchiwanie się w to, co chce nam powiedzieć.
Wsłuchując się w słowa s. Marzeny mogliśmy poznać ją jako osobę niezwykle ciepłą i błyskotliwą, podchodzącą do siebie ze sporym poczuciem humoru i dystansem, które bez wątpienia uczyniły jej historię jeszcze bardziej barwną i poruszającą. Na ręce s. Marzeny chcemy złożyć serdeczne podziękowania za inspirację, motywację do walki o własną drogę powołania i do szukania swojego miejsca w Kościele.

„Gość miesiąca” marca i kwietnia:
Wiesław Piasecki, pierwszy trener Roberta Kubicy

22 marca w salce oratoryjnej przy kościele w Pychowicach, w ramach cyklicznych spotkań naszego Oratorium młodzieżowego RAM, gościliśmy pana Wiesława Piaseckiego, pierwszego trenera Roberta Kubicy, polskiego kierowcy wyścigowego i rajdowego.
Była to bardzo inspirująca, sentymentalna podróż w czasie do początków kariery tego, znanego dziś nam wszystkim, sportowca. Gdy jako kilkuletni chłopiec wraz z rodzicami zgłosił się do p. Wiesława, najpewniej nikt nie spodziewał się, że droga ta doprowadzi go aż na tory Formuły 1. Nasz gość opowiedział nam o ich pierwszych treningach na gokartach, bo to od tych pojazdów zaczęła się cała przygoda Roberta Kubicy z wyścigami, o pierwszych startach oraz zwycięstwach. Opowieść p. Piasecki uzmysłowiła nam jak wielu godzin nie tylko treningu na torze, ale również pracy nad samym pojazdem i poznawaniem jego mechaniki wymagał sukces.
Mieliśmy okazję obejrzeć nagrania, zdjęcia oraz medal z czasów startów Roberta Kubicy w Polsce, kiedy to w ciągu trzech lat zdobył tytuł mistrzowski w sumie aż sześć razy. Każdy z uczestników spotkania mógł także poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy i przymierzyć kask przeznaczony do pojazdów wyścigowych. Pan Wiesław odpowiedział również na wiele pytań uczestników zainteresowanych kartingiem, służąc swoją radą i doświadczeniem.
Spotkanie to zainspirowało nas do tego, by poszukiwać swoich talentów i pasji oraz pracować nad nimi, ponieważ sukces nigdy nie jest dziełem przypadku, a właśnie starań i wielu włożonych godzin.
Bardzo dziękujemy panu Wiesławowi Piaseckiemu za czas, który zechciał poświęcić na podzielenie się z nami swoim doświadczeniem, jego zaangażowanie oraz poczucie humoru, którym okrasił swoją opowieść, dzięki czemu spotkanie było dla nas nie tylko nauką, ale też czystą przyjemnością.

Animatorzy

Więcej w tej kategorii:
wycieczka